Twórz pomysłowy profil na Instagramie

W dobie rozwoju aplikacji Instagram zapanowała pewna moda na ciekawe zdjęcia z podróży czy też z modnej restauracji. Nie musisz zarabiać milionów, aby prowadzić swój profil z mało ciekawymi zdjęciami. Jak zrobić ciekawe zdjęcia? Dzięki kilku krokom Twój profil przyciągnie uwagę.

Zacznij od siebie

Pierwszym krokiem do zrobienia zdjęcia może być sam autor zdjęcia. Każda osoba może mieć indywidualne podejście do portretów. W ten sposób odkryjesz mimikę ludzkiej twarzy oraz tego, jak się zachowuje w różnych sytuacjach. Można też postawić na portrety rodzinne lub losowych sytuacji w centrum miasta. Pomóc w tym mogą Ci także znajomi, którzy będą mieli zdjęcia na pamiątkę, a Ty zdjęcia do swojego portfolio.

Fotografia makro

Świat natury z bliska jest fascynujący. Przekonali się o tym sympatycy fotografii, którzy wykonują zdjęcia w trybie makro. Polega to na pewnym zbliżeniu obiektywu aparatu na dany obiekt. Można fotografować wszystko, od struktury roślin, poprzez owady, po faktury różnych materiałów. W mieście na pewno znajduje się wiele obiektów wartych sfotografowania. Rzeczy, na które nie zwracasz uwagi w drodze do pracy, na uczelnię czy podczas spaceru ze szkoły, można fotografować na wiele sposobów. Dobry obraz makro nie obejdzie się jednak bez statywu, ponieważ podczas wymagających kadrów możemy zmagać się z trzęsącymi się rękami.

Astrofotografia to jest to!

Kto z nas nie lubi się wpatrywać w Księżyc lub odległego Marsa? Do jego zrobienia wystarczy aparat kompaktowy z dobrym zbliżeniem. Smartfon także nadaje się do tego świetnie. Na portal-u Instagram można zauważyć wiele prac, które zostały uwiecznione zwykłym aparatem w telefonie. Księżyc znajduje się nad fascynującą budowlą i nie masz ze sobą swojego aparatu? Wystarczy pstryknięcie zdjęcia telefonem. Astrofotografia bardzo uzależnia, ale to jest zdrowe uzależnienie.

Fotografia jedzenia

Brakuje Ci pomysłów i zastanawiasz się jak zrobić ciekawe zdjęcie na Instagrama? Jeśli dobrze gotujesz, to możesz zrobić zdjęcia swoich potraw. Zadbaj o dobre oświetlenie posiłku, aby prezentowało się jak najlepiej. Złe oświetlenie nieco można naprawić programem graficznym. Możesz także w poście publikować przepisy do danej potrawy. Poszukujemy wiele przepisów na potrawy, a ta zamieszczona w poście na Instagramie zdecydowanie ułatwi jego odnalezienie.

Stworzenie oryginalnego pomysłu na zdjęcie na Instagrama to nic trudnego. Wystarczy dobre oświetlenie, fotografowany obiekt i odrobina wyobraźni. Koniecznie ćwicz robienie zdjęć, z czasem dojdziesz do perfekcji.