Jaki wybrać statyw do aparatu za mniej niż 500zł ?

Każda osoba, która chce zająć się fotografią, najbardziej skupia się na sprzęcie. Najwięcej uwagi poświęca więc na wybór dobrego aparatu, a także obiektywu. Warto jednak pamiętać również o akcesoriach, dzięki którym praca stanie się jeszcze bardziej wygodna. Jednym z takich akcesoriów jest statyw. Kiedy okaże się przydatny? Czy można znaleźć dobry statyw za mniej niż 500 zł? Przeczytaj artykuł i uzyskaj odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Statyw – kiedy się sprawdzi?

Statyw warto zakupić wówczas, gdy potrzebna jest dodatkowa stabilizacja. Chociaż jest to ważna kwestia, okazuje się, że statyw nie zawsze będzie przydatny. Kiedy warto zainwestować w ten dodatek? Wówczas, gdy mobilność nie gra dużej roli. Warto pamiętać, że są takie sytuacje, gdy praca ze statywem okaże się niewygodna, a czasami nawet niemożliwa. Tak na przykład fotograf, który zajmuje się realizacją zlecenia koncertowego, musi być mobliny. W podobnych sytuacjach praca ze statywem nie ma większego sensu. Kiedy więc zdecydować się na zakup statywu? Jeśli zdarzają Ci się zlecenia, w których liczy się bezruch i dobra stabilizacja, statyw na pewno bardzo się przyda. Taki dodatek jest również dobry w przypadku długiego czasu naświetlania. Nie wiesz, czy statyw jest Ci potrzebny? Zastanów się nad tym, czego potrzebujesz podczas realizacji zleceń. Status dobrej jakości to niewątpliwie bardzo przydatny dodatek w przypadku wielu zleceń. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość zakupienia dobrego statywu w okazyjnej cenie. W kolejnych akapitach artykułu znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Statywy do 500 zł

Oferta statywów jest tak szeroka i różnorodna, iż bez większego problemu można znaleźć coś dla siebie. Niezależnie od Twoich oczekiwań i możliwości, na pewno znajdziesz statyw, który sprawdzi się doskonale. Jeśli chodzi o modele do 500 zł, można znaleźć co najmniej kilka dobrych propozycji. Oto kilka modeli godnych uwagi:

  1. CAMROCK TC63 – wysokość minimalna tego statywu wynosi 61 cm, maksymalna zaś 163 cm. Statyw posiada ruchomą głowicę, poziomicę oraz wymienną stopkę. Ten statyw jest w zestawie z wygodnym pokrowcem, co umożliwia zadbanie o przechowywanie i transport statywu.
  2. BENRO IT 15 – wysokość minimalna tego statywu to 39.5 cm, a maksymalna 152 cm. Statyw posiada ruchomą głowicę, monopod oraz wymienną stopkę, nie posiada natomiast poziomicy.
  3. Manfrotto Compact Light – wysokość minimalna to 39 cm, maksymalna zaś 131 cm. Statyw posiada ruchomą głowicę, jest lekki i mobilny.Wszystkie wymienione tutaj statywy można zakupić wygodnie i bez wychodzenia z domu za pośrednictwem sklepu internetowego. Korzystając z tej opcji, można także zapoznać się z dokładnym opisem, co znacznie ułatwi dokonanie odpowiedniego wyboru.

    Na co zwrócić uwagę przy wyborze statywu?

    Wiesz już, jakie modele są tanie, a jednocześnie dobre, a także w jakich sytuacjach warto zdecydować się na zakup i użytkowanie statywu. Warto również sprawdzić, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego przydatnego gadżetu. Pierwszym ważnym aspektem jest waga. Statyw nie powinien być zbyt lekki, musi bowiem być stabilny. Warto jednak pamiętać, że statyw nie może być także zbyt ciężki, gdyż utrudnia to pracę. Drugim ważnym aspektem jest wysokość oraz udźwig, są to parametry, które należy dobrać zgodnie ze swoimi wymaganiami i potrzebami. Kolejną ważną kwestią jest głowica, która czasami sprzedawana jest wraz ze statywem. Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego statywu, warto zasięgnąć opinii innych osób. Pomocne okazują się blog-i tematyczne, dobrze jest odwiedzić także forum internetowe. Wiele porad i wskazówek można otrzymać, zadając pytanie na grupie tematycznej na Facebooku. Warto zrobić to przed zakupem statywu, aby ułatwić sobie dokonanie odpowiedniego wyboru. W internecie można znaleźć także rankingi, które również okazują się bardzo przydatne podczas podejmowania decyzji.