Jaki dron do filmowania wybrać?

Branża filmowa cały czas ewoluuje, co oznacza, że ​​filmowcy muszą być na nogach. To, co kiedyś było operacją jednoosobową, może teraz zająć tygodnie i cały zespół ludzi. Praca kamery również uległa dramatycznej zmianie, ponieważ wielu reżyserów odchodzi od tradycyjnych kamer na rzecz bardziej nowoczesnych metod, takich jak drony. Za chwilę dowiesz się jaki dron do filmowania wybrać i podstawowe informacje o każdym z nich.

 

DJI Mavic 2 Pro

Najlepszy składany dron dla filmowców. Wielu filmowców przeszło na DJI Mavic 2 Pro, kiedy DJI wprowadziło go w połowie 2018 roku. Ale dlaczego jest to najlepszy dron do kręcenia filmów na poziomie konsumenckim? Głównym powodem, dla którego DJI jest liderem na rynku obsługi dronów, jest kamera Hasselblad.

Producenci DJI wyznaczyli standardy zarówno w technologii dronów, jak i technologii obrazu z kamer. 1-calowy CMOS20 MP może rejestrować materiał w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Możesz nagrywać oszałamiający materiał lotniczy z szybkością 60 kl./s przy maksymalnej szybkości transmisji wideo wynoszącej 100 Mb/s.

10-bitowy profil kolorów DlogM i piękne kolory zapewniają czyste obrazy i szeroki zakres dynamiczny.

Chcesz, aby podczas kręcenia filmu czas otwarcia migawki był dwa razy szybszy niż liczba klatek na sekundę. Regulowana przysłona pozwala dostosować ekspozycję w celu uzyskania kinowego wyglądu.

Kolejnym plusem jest cisza drona. Ten dron umożliwia dyskretne wykonywanie zdjęć bez zwracania uwagi innych. Temperatura zewnętrzna i sposób korzystania z akumulatora mają wpływ na czas lotu.

Żywotność baterii wynosi średnio 25 minut, a maksymalny czas lotu to 25 minut. Maksymalna prędkość Mavic 2 Pro w trybie sportowym wynosi 72 km/h/45 mil.

Stabilizacja 3-osiowa gimbala zapewnia, że ​​materiał z drona jest płynny poza kamerą, nawet gdy jest wietrznie. Mavic 2 Pro bardzo szybko reaguje na Twoje dane wejściowe i nigdy nie czujesz, że tracisz kontrolę.

DJI Mavic jest pionierem inteligentnych trybów lotu. Z własnego doświadczenia wiem, że te tryby mogą pomóc w uzyskaniu skomplikowanych ruchów aparatu. Dzięki unikaniu przeszkód będziesz czuł się bardziej komfortowo skupiając się na ekranie podczas strzału niż samolot.

 

Parrot Anafi

Kompaktowy dron może zapewnić solidny zestaw funkcji wideo bez wydawania fortuny. Parrot udowodnił to z Anafi. Anafi rejestruje oszałamiające wideo 4K, ma rejestrację dziennika i czujnik 21 MP 1/2,4 cala. Możesz robić ostre zdjęcia i oglądać filmy z bezstratnym zoomem cyfrowym.

Imprezowa sztuczka Anafi polega na tym, że potrafi się przechylać, co pozwala filmowcom tworzyć wyjątkowe ujęcia, których nie można osiągnąć żadnym innym dronem.

Ten dron wygląda jak robak i jest doskonałym wyborem dla filmowców i profesjonalistów lotniczych. Mała, lekka rama drona nie zajmie dużo miejsca w Twojej torbie. Polecenie DJI zamiast DJI dla początkujących jest trudne, ponieważ nie utrudnia to wykrywania przeszkód.

Trzyosiowy gimbal i kamera są doskonałe i dobrze synchronizują się ze smartfonem. Projekt drona powstał z myślą o podróżach.

Właśnie dlatego port ładowania USB sprawia, że ​​ładowanie jest tak łatwe. Jest trudniejszy do kontrolowania i unikania niesamowitych wypadków niż inne opcje, dlatego polecamy go tym, którzy wcześniej latali dronami.

 

DJI Inspire 2

DJI Inspire 2 to następca DJI Inspire 1. Jest to jeden z najlepszych dronów do kręcenia filmów i ma wszystko, czego potrzebują filmowcy. Ten dron DJI Inspire 2 jest niezawodny pod względem jakości wykonania i wydajności lotu.

Inteligentne tryby lotu i unikanie przeszkód działają jeszcze lepiej niż w przypadku dronów konsumenckich DJI. Są już wysokiej jakości. Ten dron jest bezpieczny i ratuje własne życie.

DJI Inspire 2 ma tę zaletę, że może sterować kamerą i samolotem za pomocą dwóch pilotów. Dzięki temu filmowcy będą mieli pełną kontrolę nad wykonywaniem ujęć lotniczych.

Za pomocą kamery FPV na nosie pilot drona może mieć oko na tor lotu DJI Inspire 2. Główna kamera obraca się o 360 stopni i może być sterowana oddzielnie przez operatora kamery. Zapewnia to bezpieczeństwo.

DJI Inspire 2 ma drugą istotną zaletę: wysokiej jakości wideo z kamery i możliwość korzystania z wymiennych obiektywów o różnych ogniskowych. Linia kamer DJI Inspire 2 obejmuje obecnie Zenmuse X5S i X7.

Oba aparaty mają doskonałą jakość obrazu. X5S jest wyposażony w czujnik Micro 4/3. Może nagrywać 5K/30 fps i 4K/60 fps przy 12-bitowej głębi kolorów RAW.

Dzięki zakresowi dynamicznemu 12,8 stopni, X5S może również nagrywać zakres dynamiczny do 12,8 stopni. X5S może obsługiwać do ośmiu standardowych obiektywów M4/3, w tym obiektywy zmiennoogniskowe