Jak stworzyć wybitną pamiątkę z wesela?

Wesele to jedna z tych imprez, którą planuje z ogromnym wyprzedzeniem i do końca nie ma się żadnej pewności, czy wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Wiele młodych par dba przede wszystkim o to, by restauracja spełniała wszelkie kryteria i przy okazji oczekiwania najbliższej rodziny. Liczy się również jakość podawanego jedzenia oraz nienaganny wygląd panny młodej. Tymczasem dla wszystkich gości jednym z najważniejszych aspektów całej imprezy jest przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w doborowym towarzystwie i na udanej zabawie. Jak zapewnić gościom weselnym moc wrażeń i sprawić, że nasze wesele faktycznie zapadnie na długo w pamięć? Trzeba przede wszystkim zatroszczyć się o atrakcje, a tych na szczęście nie brakuje.

Czy fotobudka dobry pomysł?

Wynajęcie fotobudki na wesele stało się pewnego rodzaju krzykiem mody, który opanował polskie wesela w ostatnich latach. Z takiej możliwości korzysta bardzo wiele par, które postanowiły zatroszczyć się o to, by goście w żadnym momencie wesela nie odczuli nudy. Nie ma przecież nic lepszego niż budka z najpotrzebniejszymi zabawnymi akcesoriami, która w dodatku zapewni gościom niezwykłą pamiątkę z tego dnia. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wynajęcie fotobudki to nieco duży wydatek. Cena wynajmu takiej atrakcji to przeszło tysiąc złotych za cztery godziny. Faktem jest również, że wiele par decyduje się na wynajem całodobowy, by w środku najlepszej imprezy nie rezygnować z gadżetu będącego źródłem świetnej zabawy. Trzeba również wziąć pod uwagę koszt akcesoriów, bez których nie sposób sobie wyobrazić fotobudki z prawdziwego zdarzenia. Sztuczne wąsy, kapelusze, balony, maski czy pełne stroje również są wycenione i warto to wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy się na taką atrakcję. Warto również zastanowić się nad nieco innym rozwiązaniem, aczkolwiek pozostającym w strefie fotograficznych atrakcje, idealnie nadających się na wesele.

Zdjęcia z różnej perspektywy

Aparaty jednorazowe na weselu to stosunkowo nowy pomysł, który jeszcze nie cieszy się taką popularnością jak fotobudki, aczkolwiek ma równie duży potencjał. Dlaczego warto spróbować? Wiadomym jest, że podczas ślubu i wesela będzie towarzyszył nam fotograf, który zajmie się tworzeniem dokumentacji fotograficznej z tego podniosłego dnia. Niemniej, za inwestowanie w kilka aparatów (w zależności od ilości gości) może być doskonałą formą zabawy dla gości, którzy być może zechcą złapać za jednorazówki i spróbować uwiecznić ten wyjątkowy dla młodej pary dzień z nieco innej perspektywy. Dla młodej pary każde zdjęcie z dnia ślubu i wesela będzie pamiątką na wagę złota. Zakup jednorazowych aparatów może być zatem formą świetnej zabawy dla gości, ale również doskonałą formą dokumentowania tego dnia w nieco inny sposób. Na tego rodzaju rozwiązania decydują się również pary, które z różnych względów nie zdecydowały się na profesjonalistę. Dzięki jednorazowym aparatom wyjątkowy dzień zostanie uwieczniony w wyjątkowy sposób i z różnych perspektyw.

Jakie aparaty jednorazowe są najlepsze?

Nie sposób tutaj jednoznacznie ocenić, co sprawdzi się najlepiej. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że to aparat jednorazowy, a zatem nie ma zbytniego sensu skupiać się na modelu i tym, czy obudowa odpowiada naszym estetycznym gustom. Taki aparat ma wykonać dobrej jakości zdjęcia, które będą dla nas niezwykłą formą pamiątki. Zwykłe aparaty tego typu kosztują mniej więcej 30-40zł, a zatem nie mamy do czynienia z produktem, który mógłby nadszarpnąć nasz budżet. Warto zainteresować się aparatem Fuji QuickSnap. W zestawie znajduje się film negatywowy umożliwiający wykonanie 27 ujęć. To całkiem dużo i z pewnością już kilka aparatów tego typu przekazywanych z rąk do rąk na weselu sprawi, że uzyskamy fotorelację stworzoną przez zaproszonych przez nas gości.