Formy prezentowania zdjęć

Każdy fotograf w pewnym momencie staje przed dylematem związanym z zaprezentowaniem swoich dzieł. Czasami trzeba pokazać portfolio klientowi, innym razem zależy nam na tym, aby oddać do rąk klienta przygotowany materiał, który będzie się z przyjemnością oglądało. W jaki sposób możemy wybrnąć z takiej sytuacji i na co się zdecydować, by w stu procentach wykazać się profesjonalizmem?

Jak pokazać zdjęcia i po co?

Program do prezentacji zdjęć po polsku za darmo to doskonała forma prezentacji stworzonych dzieł. Foto2Avi 4.4 to doskonały wręcz program do konwersacji zdjęć, łączenia ich w jedną całość i tworzenia wyjątkowo atrakcyjnych pokazów slajdów. Co więcej, obsługa tego programu jest niezwykle intuicyjna i nie nastręcza żadnych problemów nawet w przypadku osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tego rodzaju programami. Komu może się przydać? Można powiedzieć śmiało, że właściwie wszystkim. Nie jest to narzędzie dedykowane wyłącznie zawodowym fotografom. To program, z którego może skorzystać każdy, kto chciałby stworzyć wyjątkową fotograficzną pamiątkę swoim bliskim. Z takim narzędziem będziemy mieli absolutną pewność, że zdjęcia zostaną zaprezentowane z odpowiednim profesjonalizmem. A okoliczności nie brakuje. Taki pokaz slajdów można zafundować najbliższemu przyjacielowi, umieszczając w materiale wspólne zdjęcia lub bliskiej rodzinie. Z całą pewnością jest to świetny pomysł na realizację niezapomnianego prezentu.

Jaki program do prezentacji zdjęć dla zawodowca?

Z programu Foto2Avi 4.4 mogą korzystać również profesjonaliści, którzy mają zamiar na zlecenie zrealizować materiał w formie pokazu slajdów. Program umożliwia również tworzenie unikatowych filmów oraz animacji. Dla fotografa ślubnego, który pragnie sprezentować swoim klientom wyjątkową pamiątkę taki program może być wartością na wagę złota. Na jakie jeszcze programy powinniśmy zwrócić uwagę? PhotoStory 3D pozwala na bardzo sprawne przygotowanie materiału fotograficznego w formie wyjątkowo ładnej prezentacji multimedialnej. Taka prezentacja zdjęć przyda się fotografom ślubnym, ale również produktowym oraz noworodkowym. Klient z pewnością doceni taką formę, ponieważ nie wymaga ona od niego żadnego wysiłku. Wystarczy ją tylko włączyć, by po chwili cieszyć się na spokojnie każdym stworzonym kadrem. Co więcej, również w tym wypadku mamy do czynienia z programem bardzo nieskomplikowanym w obsłudze. Program został jednocześnie wyposażony w szereg narzędzi umożliwiających wykonanie prezentacji z najwyższej półki.

Profesjonalizm w branży fotograficznej to podstawa

Mogłoby się wydawać, że udane zdjęcia to wystarczająca kwestia w branży fotograficznej. Rynek jest jednak zapełniony niemal po brzegi, fotografów przybywa, a zatem rozrasta się również konkurencja. Liczy się przede wszystkim jakość zdjęć, ale niewiele mniejsze znaczenie ma również sposób realizacji zlecenia i tak zwane opakowanie. W dzisiejszych czasach nie wystarczy przesłać zrealizowanych zdjęć z sesji ciążowej przez WeTransfer. Klient wybierze ofertę, w której znajdzie się miejsce na piękne opakowanie i formę efektu końcowego. Warto wobec tego zawsze inwestować w narzędzia, które pomogą nam stworzyć faktycznie atrakcyjną ofertę. Klient z pewnością doceni dobrze przygotowaną prezentację multimedialną, w której znajdą się piękne kadry ze wspólnego spotkania. Większość programów tego typu nic nas nie kosztuje. Są one niezwykle proste w obsłudze, a efekt jest piorunujący. To doskonałe narzędzie dla fotografów, ale także ludzi biznesu, którzy zobowiązani są do przygotowywania prezentacji multimedialnych lub ciekawych ofert w innowacyjnej odsłonie. Mogą być przydatne również dla ludzi, którzy po prostu pragną zrealizować piękny prezent pod choinkę w formie wspólnych momentów uchwyconych na zdjęciach.