6 podstawowych rad, jak zacząć robić zdjęcia i na nich zarabiać w bankach zdjęć!

Nawet jeżeli fotografujesz od wielu to lat, posiadasz sporo doświadczenia, a dodatkowo posiadasz pełną torbę sprzętu, a też i myślisz, że jesteś gotów do pracy z takowymi to bankami zdjęć, to szczerze? Jesteś w wielkim błędzie.

Zdjęcia, które tak naprawdę wyglądają bardzo dobrze w mediach społecznościowych, to tak naprawdę niekoniecznie mogą przejść takową to weryfikację selekcjonerów w takim to banku zdjęć, którzy taką to fotografię muszą Twoją zaakceptować i dopiero, wtedy ona trafi do sprzedaży. Takowa to fotografia stockowa to oprócz danej treści, która musi trafić w takowy to gust odbiorców, musi również i spełniać wiele to szeregów i wymogów technicznych, których tak bardzo często nie spełniają takowe to nawet i udane zdjęcia, wyprodukowane w takowych to stylach i celach.

Dobrze to, więc możemy i przejść do rad, które mogą wam się przydać podczas takowym to podjęciu takiej o to pracy na zdjęciach w bankach zdjęć.

6. Ostrość.

Jeżeli chcesz zacząć robić zdjęcia na sprzedaż w takowych to giełdach zdjęć. Musisz wiedzieć tak naprawdę o jednym. Najważniejsza jest duża to ostrość. Jak ją osiągnąć? Prosto kupić statyw, który właśnie pomoże robić takie o to zdjęcia. Wiele osób jednak nie zdaje sobie z tego sprawy, ale bardzo wymagająca takowa to selekcja, która obowiązuje takie o to zdjęcie, by zostało, one dopuszczone do sprzedaży musi, je wszystkie przejść. Głównym celem sprawdzania takiego o to zdjęcia jest to, że musi być aparat ustawiony na statywie, by osiągnąć najwyższą jakość ostrości przy zdjęciu. Dodatkowo warto też i poćwiczyć wyzwalanie migawki.

5. Mało szumów — mniejsza czułość, tym jest lepiej.

Wiele osób jednak nie zdaje sobie z tego sprawy, ale czym jest, mniejsza czułość tym jest, tak naprawdę lepsza. W przypadku fotografii stockowej bardzo rzadko jednak zdarza się przekroczyć ISO 800. W większości przypadków wiele osób stara się trzymać najniższą takową to wartość ISO dostępnych w swoim aparacie. Nie zawsze tak naprawdę większe ISO tym i lepsze zdjęcie. Tak naprawdę czym większe jest, ISO zdjęcie staje się coraz to bardziej za szumiące. A co za tym idzie? Nie przejdzie przez weryfikacje przy bankach zdjęć.

4. Balans bieli.

Wiele to nowych, jak i tych bardziej doświadczonych fotografów myśli na ten temat, że jest to bardzo nudne, a zarazem i niepotrzebne. Właśnie jest to bardzo mylne pojęcie. Przy robieniu zdjęć na sprzedaż w bankach zdjęć trzeba też i zdawać sobie sprawę z właśnie ustaleniu balansu bieli. Kolorystyka zdjęcia jest praktycznie najważniejsza. Temperatura barowej światła i balansów bieli. Pamiętaj o tym.

3. Kompozycja.

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale kompozycja to tak naprawdę zaraz po ostrości drugi najważniejszy to element robienia takowej to fotografii. Co z tego, że masz idealne zdjęcie, ale w kadru nie masz najważniejszych szczegółów? Czy też i przycięty masz najważniejszy to element? Musisz zacząć korzystać z kompozycji elementów, które są tak naprawdę dostępne na każdym kroku.

2. Sprzęt nie jest ważny, ale jednak ma jakieś znaczenie.

Jest to bardzo właśnie ciężki wybór dla początkujących. Jednak pamiętaj czy masz sprzęt za 10.000 złotych, czy też i za 1.000 złotych to nie robi on za wiele, podczas tego, gdy nie potrafisz wykorzystać jego funkcji. Jednak pamiętaj aparat i cały sprzęt wpływa i też na jakość zdjęcia. Dlaczego? Dlatego, że posiada on wiele wymogów technicznych, które zostały postawione przez banki zdjęć.

1. Sprzęt.

Możesz za inwestować w naprawdę to dobry sprzęt i nie musi on tak naprawdę kosztować majątek. Jak to jest możliwe? Wiele osób nie wie, ale takowy o to aparat:

  • Canon EOS 700D

Dodatkowo do tego obiektyw.

  • Tokina Fishey 10-17 mm f3.5-4.5 DX

Jest tak naprawdę bardzo dobry i wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale dokładnie on kosztuje z dodatkowym takowym to obiektywem około 800 do 1200 złotych i robi on bardzo dobre zdjęcia, bardzo podobne do tych aparatów za majątek 10.000 złotych.